İçerik Lisansları Hakkında

Sitemizde bulunan her türlü fikir ve sanat ürününün tüm hakları aksi belirtilmediği sürece tarafımıza aittir. Kopyalanması, düzenlenmesi, alıntı yapılması, ticari veya gayri ticari amaçla izinsiz kullanılmasının tespiti durumunda yasal yollara başvurulacaktır.

Sitemizde bulunan bazı fikir ve sanat ürünleri internet arama motorları marifetiyle ulaşılabilen ve herhangi bir lisans ile korunduğu bilgisi bulunamayan eserlerdir. Ayrıca aşağıda belirtilmiş olan hak sahiplerinin eserleri de kullanma hakları ücretli ve/veya ücretsiz lisans tedarikçileri marifetiyle edinilerek tarafımızdan kullanılmaktadır.

Sitemizde hak sahibi 3. şahıslar olan ve tarafımızdan lisansa tabi olduğu tespit edilemeyen fikir ve sanat ürünlerinin “adil kullanım” sınırları içinde toplumu bilgilendirmek, ürün ve/veya hizmetleri değerlendirmek, haber vermek, örnek göstermek gibi amaçlarla kullanılması söz konusudur. Bu tür içeriğin telif hakkı sahipleri tarafından ihlal algılanması durumunda ihbar edilmesi ile içerik sitemizden kaldırılacaktır. Bu konuda ihbarda bulunmak için hukuk@chipbilgisayar.com e-posta adresine içeriğin hak sahipliğini gösterir belgeler ve içeriğin bulunduğu internet adresimiz ile bildirim yapılması gerekmektedir.

Creative Commons internet sitesi için lütfen buraya tıklayın.

Adil Kullanım ile ilgili lütfen buraya tıklayın.