En Ucuz Laptop Ekran Değişimi

Teknolojinin hayatımızdaki yeri gün geçtikçe artarken masaüstü bilgisayarlar da yerini daha ekonomik ve taşınabilir olan dizüstü bilgisayarlara bıraktı. Son kullanıcıların büyük bölümü taşınabilir olduğu için kişisel bilgisayar tercihlerini laptop tarafında kullanırken daha narin ve kazalara elverişli olmaları nedeniyle sık sık arızalarla karşılaşılmaktadır. Notebook ekran kırılmaları sıkça karşılaştığımız ve daha ziyade kullanım hatası nedeniyle oluşan arızalardandır. Düşme, çarpma, ekran ile klavye arasında bir cisim unutma, hatalı tutuş ile taşıma, ezilme gibi nedenlerle dizüstü bilgisayarların ekranları kırılmaktadır. Ekran değişimini en ucuza mal etmek gibi bir çabanız varsa, hemen buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Notebook ekranlarının kırılmaları dışında değişime neden olan arızaları da mümkündür. Günümüzde artık pek karşılaşmadığımız LCD ekranların floresan arızaları bunlardandır. Bazı dizüstü bilgisayar arızalarında da ekrana görüntü gelmemesi, düz beyaz ekran veya düz siyah ekranla karşılaşılması da mümkündür. Bunlar laptop ekran değişimi ile çözülebilecek gibi görünse de arkasında başka nedenler olan ve bir teknisyen tarafından tespit edilebilecek arızalardır.

Eğer mürekkep dağılmış gibi bir görüntü, panelin bir bölümünde siyahlık veya lekeler, boyuna renkli çizgiler görüyorsanız yüksek ihtimal dizüstü bilgisayarınızın ekranının değişmesi gerekir. Dalgalı görüntü, ekranın pırpır etmesi, ekranda aynı görüntünün birden fazla kareye bölünmüş görünmesi gibi arızalarda ise panel değişimi her zaman sonuç vermeyebilir.

Bazı kullanıcılar ekran değişimini en uygun fiyata yapabilmek için kendileri parça sipariş edip değiştirmek yoluna gidebilirler. Ancak bu çoğu zaman daha büyük maliyetlere neden olur. Zira panel değişimi sırasında dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır. En başta notebook için uyumlu bir panel bulunması gerekir. Panel üzerindeki parça kodlarıyla aynı paneli sipariş etmek her zaman ekonomik bir çözüm olmayacaktır. Üstelik parçanın kargo ile taşınması sırasında zarar görmesi de mümkündür. Bu kargo firmasının sorumluluğu olsa da hakkınızı arayıp paranızın karşılığını almak uzun sürebileceği gibi bazı tatsız durumlara da neden olabilir.

Dizüstü bilgisayar ekranı bir standarda göre üretilir. Ancak her marka ve model laptopun ekranı birbiri ile aynı değildir. Boyutları, çözünürlüğü, yüzeyinin parlak veya mat olması, bağlantı konektörü farklı olan notebook panellerini birden çok firma farklı parça kodları ile üretmektedir. Üstelik aynı marka ve modelde laptopların bile içinden farklı marka paneller çıkabilmektedir. Bu nedenle değişecek panel ile birebir aynı parçayı temin etmek her zaman düşük maliyetli olmaz. Teknisyenler tecrübe ettikleri uyumlu ve ekonomik olan ekranı size tavsiye edeceğinden bir serviste değişim yaptırmak zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca panel sökülüp takılırken dikkat edilmesi gereken protokoller bulunmaktadır. Bunların uygulanmadığı onarım süreçlerinde bilgisayara daha büyük zararlar verilebilir. Panel montajı gelecekte karşılaşılabilecek arızalar açısından da önemlidir. Bu nedenle servis eliyle yapılmış bir montaj önemlidir. CHIP Bilgisayar olarak servisimize gelen tüm laptop ekran arızalarında dikkatli ve koruma önlemleri alarak değişim yapmaktayız. Notebook panel değişimi için bizden fiyat almayı ihmal etmeyiniz.