Youtube Koyu Tema Ayarı

Birçok uygulamada olduğu gibi artık Youtube’da da gece kullananlar veya sürekli koyu renkli temaları tercih edenler için bir seçenek var. Türkçe sürümünde “Koyu Tema” olarak adlandırılan bu ayarı yapmak oldukça kolay. Son güncellemeyle birlikte Android sürümünde de bu özelliğe kavuşan kullanıcılar için Youtube Koyu Tema nasıl ayarlanır birlikte görelim.

Bilgisayarda Youtube Koyu Tema Ayarı

Tarayıcı üzerinden Youtube’a erişiyorsanız Google hesabınızla oturum açıp ayarlar bölümünden koyu temayı ayarlayabilirsiniz. Genel olarak açık renk olan bütün alanlar koyu renge dönüştürülüp karanlık ortamlarda daha iyi bir video izleme deneyimi yaşamanız mümkün kılınıyor.

iPhone’da Youtube Koyu Tema Ayarı

Bu özellik ios youtube uygulamasına daha önce eklenmişti. Youtube’da oturum açtıktan sonra ayarlar bölümünde koyu tema seçeneğinden gece modu açılıp kapatılabiliyor. Mobil cihazlarda pil tüketimini de bir nebze olsun azaltmaya yönelik olarak kullanılabilecek bu özellik ile özellikle geceleri video izlerken aşırı ışığa maruz kalmamış da oluyoruz.

Android’de Youtube Koyu Tema Ayarı

Henüz bazı kullanıcılar için aktifleştirilebilen bu ayar için uygulamanın ayarlar bölümünde Genel seçeneği altında koyu tema ayarı ile siyah arayüz modu açılıp kapatılabiliyor. Bu ayarı yapabilmek için bazı ek uygulamalar veya rootlama gibi alternatiflere ihtiyaç ortadan kalkmış oluyor. Play Store üzerinden Youtube uygulamasını güncelleyip hemen bu ayarı etkinleştirebilirsiniz.

Bunun gibi diğer nasıl yapılır yazılarımız için internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.